צילום עיתונות

התצלום שבחרתי, משתייך לסוג הצילום העיתונאי של תיעוד קהילה וצילום דיוקן. במקרה הזה, התצלום רלוונטי יותר לנושא תיעוד קהילה. הצלם בעצם מראה לנו את מצב העוני של הקהילה המסוימת שבחר לצלם. – לפרט על סדרת הצילומים+קישור

http://www.smh.com.au/articles/2005/05/22/1116700595259.html?oneclick=true

Photo by: Chick Harrity
Photo by: Chick Harrity

המסר הדנוטטיבי בתמונה הוא אחים, ילד, תינוקת, עוני, חוסר אונים, רעב.

המסר הקונוטטיבי בתמונה הוא ילדים יתומים חסרי בית, כנראה ההורים כבר אינם בחיים, אני מבינה מהתמונה שהאח דואג לאחותו התינוקת, נותן לה יד כדי שלא תרגיש לבד ושומר עליה מכל משמר. התמונה מעוררת בי באופן אישי, רחמים ורצון לעזור.

הקומפוזיציה משחקת פה משחק חשוב מאוד, הצלם לוקח בחשבון את הקערה הריקה ומכניס אותה לתמונה כדי להדגיש את העובדה שאין להם מזון.

זווית הצילום והאווירה גם מתבטאים בתצלום. אפשר לראות שהתצלום צולם מזווית גבוהה, כביכול, כדי לתת תחושה לצופה בתמונה כמה הילדים הקטנים והעניים האלו נחותים בעיניי אחרים. בנוסף, ניתן לשים לב לפרצוף הילד, מה שנותן לנו את האווירה העצובה והמעיקה.

ניתוח תמונה לפי ד"ר אריאל פרידמן

ההתייחסות האישית שלי לתמונה, משמעות הגלויה, היא בעצם זה שהם עניים ומתחננים לכסף. התמונה נוגעת בצופים כאשר הם רואים את האח הגדול של התינוקת שומר עליה ומחזיק את ידה. אני מסיקה שהם נמצאים בסקאלה הנמוכה ביותר במעגל החברתי.

הצילום מעניין ביותר,בחרתי דווקא בצילום זה מכיוון שהוא עורר בי רגשות חזקים יותר. לאחר ההתבוננות הראשונית בתמונה, חקרתי מעט על הסיפור מאחוריה. התמונה נלקחה בסייגון שבווייטנאם. לתינוקת הייתה בעיה בלב והיא נזקקה לניתוח. בתמונה רואים אותה ואת אחיה ברחוב, מתחננים לכסף. אנשים התחילו לתרום כסף למען התינוקת הקטנה, כדי שתוכל לעבור את הניתוח שהיא זקוקה לו. הצליחו לאסוף את סכום הכסף הדרוש, והילדה אומצה ע"י אישה מאוהיו.

אתיקה

הצלם עבר על חוקי האתיקה, בכך שצילם את הילדים ללא אישור הורה או אפוטרופוס.

הסטודיום בתמונה לדעתי, הוא בעצם ילדים חסרי בית, חסרי כל, מתחננים למזון ולכסף. בנוסף, אני אחות בכורה במשפחה לאחותי הקטנה בת ה10, רומי, מה שעורר בי את הצורך לגונן על הילדה כמו אחיה בתמונה. הרגשתי את הכאב שלו ואת הרצון לשמור על אחותו מכל משמר, וזו גם אחת הסיבות למה התחברתי לתמונה מלכתחילה.

הפונקטום בתמונה הוא החזקת הידיים. הילד מחזיק את היד של אחותו התינוקת כדי להוכיח לה שהיא לא לבד.

תמונת הלם

article-2173955-141085E1000005DC-390_634x628

כאשר צפיתי בתמונה, הרגשתי בהלה ופחד, הרגשתי שהאדם שנמצא בתוך הלהבות חסר אונים אך באותו הזמן משלים עם מה שקרה לו. האיש בתמונה שרף את עצמו לשם מחאה בעצרת המתלוננת על יוקר המחיה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s